Bağlantı

Anadolu Üniversitesi Kalite Kulübü tarafından düzenlenen ve 3 gün sürecek olan “ NLP ile Uygulamalı Teknik Eğitimleri” adlı eğitim, Kongre Merkezi Salon Anadolu\’da verilmeye başlandı. 28 Aralık Cumartesi günü başlayan eğitimler, 29 ve 30 Aralık günlerinde de devam edecek.

“Değişim bir anda olmaz”

Anadolu Üniversitesi Kalite Kulübü ile Sürekli Eğitim ve Kalite Derneği iş birliği ile düzenlenen “Bugünün Gençleri, Yarının Liderleri” başlıklı eğitimin ilk konuşmacısı Ali İlseven oldu.  “Kişisel Gelişim Eğitimleri“ konusunda eğitim veren İlseven, değişimin bir anda olmadığının altını çizdi ve ekledi: “ Hayatınıza her şeyi kendi düşüncüleriniz ile çekersiniz. İstemediğiniz şeylere odaklandığınızda o istemediğiniz şeyden daha da fazla gerçekleştirirsiniz. Beyin bilgisayar gibidir, yapmaması gerekeni değil yapması gereken komutu verirsiniz. Çocukluğunuzdan itibaren sizlere yapılmaması gereken komutlar verildi, yapılması gerekenler değil. İnsanın yapabileceği bazı şeyleri yapamayacağına inanması, bir işi yapmaya teşebbüs ederken cesaretinin kırılması, kişinin başarısız olmasına neden olur. Kendine güvenini yitirdiği için de gelecekte de o işi başaramaz.”

Eğitimler, 3 gün sürecek

3 gün sürecek olan eğitimlerin Sürekli Eğitim ve Kalite Derneği iş birliği ile gerçekleştirileceğini belirten Kalite Kulübü Başkanı Merve Zorlutuna “İlk gün eğitimimiz NLP dediğimiz zaman yönetimi, inovasyon,  yaşam koçluğu ve liderlik eğitimlerinden oluşmaktadır. İkinci ve üçüncü gün eğitimlerinde kalite eğitimleri yönetimi dediğimiz İSO 14001, OHSAS İş Sağlığı ve Güvenliği şeklindeki buna benzer konulardan oluşmaktadır.  Bu eğitimleri verenler Sürekli Eğitim ve Kalite Derneği’nin eğitimcileri ve aynı zamanda Ulusal Başdenetçiler\’dir.” dedi.

Hedefimiz; 1 milyon öğrenci

Sürekli Eğitim ve Kalite Derneği Asbaşkanı Ali Arıkürün ise yapılan eğitimler hakkında şunları söyledi: “Sürekli Eğitim ve Kalite Derneği olarak hazırladığımız bir projemiz var.  Bu çalışmanın adı “Bugünün Gençleri, Yarının Liderleri.” Toplamda 100 üniversiteye hitap eden ve 100 bin öğrencinin eğitim alıp belgelenmesini sağlayan ve bu projeden 1 milyon öğrencinin bilgilendirilmesinin yapılmasını düşündüğümüz bir çalışma. Şu anda 25-26 üniversitede eğitim verdik. Her üniversitede ücretsiz bir şekilde eğitim ve eğitim sonunda yine ücretsiz bir şekilde sertifikalarını vereceğiz.“

Burak Acar (Haber Merkezi)

ile”NLP ile Uygulamalı Teknik Eğitimleri” Anadolu’da başladı e-gazete ANADOLU ÜNIVERSİTESİ – ayrinti.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s